Jak uszyć spodnie?

W dzisiejszych czasach zanikła już tradycja samodzielnego szycia ubrań, ale mimo to nadal niektóre osoby decydują się na stworzenie wybranego elementu garderoby w zaciszu własnego domu. Sporym powodzeniem cieszy się zwłaszcza szycie spodni, ponieważ czynność ta jest niezbyt skomplikowana, choć oczywiście wymaga odrobiny kreatywność. Tak naprawdę musimy się jedynie stosować do kilku cennych wskazówek i zasad, a także wybrać odpowiedni materiał i dopasować wszywki. Doskonale sprawdzi się zwłaszcza jeans oraz sztruks.

Krótki poradnik dla krawców-amatorów

Szyjąc spodnie sztruks lub jakiekolwiek inne zaczynamy zawsze od zrobienia wykroju – najlepiej zaczerpniętego z dobrego czasopisma modowego. Odrysowujemy go na materiale, a następnie wycinamy za pomocą ostrych nożyczek krawieckich, pamiętając o pozostawieniu stosownego marginesu przy liniach (około 0,5 cm po zewnętrznej stronie). Kolejnym ważnym etapem jest naprasowanie na całość fizeliny w taki sposób, aby przypadkiem nie wystawała poza linię szwu. robimy to delikatnie, aby nie uszkodzić materiału. Teraz przyszedł czas na pasek, w którym należy koniecznie zszyć boczne szwy – np. techniką fastrygowania. Odstający kawałek materiału zaprasowujemy i odcinamy jego ewentualny nadmiar. Oto pozostałe niezbędne czynności:

Zabezpieczamy brzegi materiału przed strzępieniem, wykonując na maszynie ścieg overlokowy.

Zaszywamy dokładnie wszystkie zaszewki znajdujące się z przodu oraz z tyłu, a także kieszenie. 

Wszywamy precyzyjnie zamek.

Prasujemy całość, upewniając się, że linia kantu układa się perfekcyjnie. 

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

dziewiętnaście + 12 =