Czy kupując zegarek online, jesteśmy w stanie obejrzeć go tak dokładnie jak przy kupnie w sklepie?

Zakupy przez Internet dla wielu osób stało się jedyną formą nabywania nowych produktów. Często przeważającym powodem jest znacznie większy asortyment niż ten oferowany w sklepach stacjonarnych. Zakup zegarka jest jednak decyzją, która powinna być dobrze przemyślana, aby zakupiony gadżet mógł nam dobrze służyć przez wiele lat. Czy kupowanie zegarka online jest bardziej ryzykowne niż zakup w sklepie stacjonarnym? Czy zdjęcia i informacje na temat produktu mogą bardzo odbiegać od rzeczywistości?

Zakup online – rosyjska ruletka?

Decydując się na zakup zegarka online, najlepiej wybrać autoryzowany sklep, aby uniknąć ryzyka otrzymania podróbki. Wybór sprawdzonego sprzedawcy nie daje jednak gwarancji, że produkt będzie taki, jak sobie wyobrażaliśmy. Na stronach online, szczególnie z zegarkami męskimi, pod każdym produktem znajdują się szczegółowe informacje o mechanizmie, kształcie koperty i wielu innych technicznych aspektach. W sklepach autoryzowanych raczej nie ma ryzyka, że te dane nie będą się zgadzać.

Mylnym aspektem często są wymiary zegarka. Oddają one rzeczywistą średnicę tarczy, ale często może nas zmylić iluzja optyczna – zegarek z pierścieniem dookoła tarczy będzie optycznie wyglądać na nadgarstku na mniejszy niż model bez pierścienia. Jest to szczegół, jednak mężczyźni szukający zegarka bez pierścienia o małej lub średniej wielkości tarczy mogą być niezadowoleni z tego, jak prezentuje się taki model na nadgarstku.

Zdjęcia a rzeczywistość

W ciągu ostatnich lat fotografie produktowe coraz częściej są bardzo profesjonalne. Zdjęcia wykonywane są w wysokiej rozdzielczości, można zobaczyć na nich wszystkie, maleńkie nawet szczegóły. Na stronie internetowej sklepu z zegarkami często można znaleźć grafiki 3D, pozwalające na obejrzenie produktu pod każdym kątem. Zdjęcia mają jednak tę wadę, że mogą przekłamywać kolory. Mają na to wpływ ustawienia ekranu naszego monitora, sposób wykonania zdjęcia, a nawet oświetlenie w pomieszczeniu. Może się zdarzyć, że tarcza zegarka zamiast ciemnogranatowa będzie jaskrawo kobaltowa. Jest to raczej skrajny przykład, ale trzeba liczyć się z taką ewentualnością.

Podsumowanie – warto czy nie warto?

Kupując zegarek w Internecie, zawsze istnieje niewielkie ryzyko, że produkt będzie nieznacznie różnić się w rzeczywistości. Nawet przy dokładnych informacjach o produkcie i najwyższej jakości zdjęciach towar może nie spełniać naszych wyobrażeń w stu procentach. Nie powinno to jednak zrażać nas do zakupów internetowych, bo dzięki nim można znacząco zaoszczędzić, a zwroty są na porządku dziennym i nie ma z nimi problemu.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

pięć × pięć =