Sport jest nieodłączną częścią życia człowieka. Aktywność fizyczna jest z każdym kolejnym rokiem bardziej popularna – sporty amatorskie, wyczynowe i profesjonalne budzą coraz większe zainteresowanie i emocje społeczeństwa. Kiedyś wysoka sprawność zapewniała przetrwanie, dziś pomaga dbać o zdrowie i sylwetkę. Niestety sportowcy są narażeni na częste i bolesne urazy oraz kontuzje. Najczęściej cierpią narządy ruchu, ale nie tylko one. Zwichnięcia, złamania, stłuczenia, a nawet zmiany degeneracyjne – to codzienne przypadłości, z którymi zmagają się sportowcy.
W zależności od przypadłości należy podjąć działania mające na celu jej wyeliminowanie, bądź przynajmniej zmniejszenie jej skutków. Należy wzmocnić mięśnie, np. poprzez rehabilitację i samodzielne ćwiczenia, a także stawy – tutaj pomocna będzie kriokomora, gdyż terapia zimnem ma silne działanie przeciwbólowe i przeciwzapalne. W złagodzeniu mogą być pomocne również masaże, maści i techniki relaksacyjne. Poza ochroną przed urazami na czas rekonwalescencji powinno się również odciążyć kończynę, aby dać jej możliwość odpoczynku.
W przypadku poważniejszych schorzeń, warto wybrać dobre i sprawdzone centrum rehabilitacji, najlepiej takie, które poza usługą daje wiedzę o poszczególnych etapach walki z dysfunkcją. Dokładne opisanie celowości podjętych działań, będzie dobrą motywacją do ćwiczeń, a także da szerszy obraz sytuacji, np. tutaj: https://ckr.pl/kolano-skoczka-zmiany-degeneracyjne-wiezadla-rzepki/. Zapoznanie się z informacjami pomoże szybciej wrócić do zdrowia, a także podjąć działania prewencyjne, mające na celu ochronę przed urazami w przyszłości.