Jaki piec wybrać do ogrzewania domu ekogroszkiem?

Węgiel to w dalszym ciągu najpopularniejszy materiał opałowy, ale powoli jest on wypierany przez bardziej ekologiczne rozwiązania. Należy do nich chociażby ekogroszek, który co ciekawe produkowany jest z węgla, ale posiada znacznie lepsze właściwości. Dlatego też jego spalanie jest naprawdę korzystne, ponieważ pozwala efektywnie ogrzać dom przy małym zużyciu, a poza tym nie zanieczyszcza środowiska. Aby jednak móc korzystać z tego opału koniecznie trzeba wyposażyć się w odpowiednio przystosowany piec. Dostępnych jest kilka rodzajów, na które można się zdecydować. Który z nich wybrać?

Piec do ekogroszku – na jaki postawić?

Zdecydowanie najbardziej charakterystycznym rodzajem są kotły górnego spalania, które zostały wprowadzone na rynek jako pierwsze. Do takich pieców bez problemu można dobrać właściwy ekogroszek o dużej kaloryczności i innych pozytywnych cechach. Ich zaletą jest z pewnością łatwa obsługa, a poza nią przystępna cena. Innym rozwiązaniem są piece miałowe posiadający dmuchawy i nieco bardziej zaawansowane sterowniki. Realizują on długi cykl spalania, dzięki czemu nie trzeba regularnie dosypywać opału. Jeszcze inna opcja to piece zasypowe, które są zdecydowanie najpopularniejsze. Zwykle pozbawione są one elektroniki, co eliminuje prawdopodobieństwo wystąpienia usterek. Są łatwe w eksploatacji, a w razie potrzeby można dodać do nich elementy automatycznego sterowania, które podniosą komfort eksploatacji. Ostateczny wybór jednego z rodzajów będzie zależny od wielu czynników. W wytypowaniu najlepszego pieca mogą pomóc specjaliści z firm, oferujący profesjonalne doradztwo i wysokie standardy, podpowiadając zarazem czym palić w piecu i jak należy z niego użytkować na co dzień.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

4 × jeden =