Co warto mieć na względzie mieszkając z alergikiem?

Alergie to prawdziwe utrapienie. Niestety każda osoba, obojętnie od wieku, może dostać alergii. Najpowszechniej diagnozuje się alergie pokarmowe, wziewne np. na pyłki i roztocza, czy też kontaktowe. Mieszkając z alergikiem trzeba mieć na uwadze, co może go uczulać. Tak naprawdę walcząc z alergią, podstawą jest, aby ograniczyć kontakt z alergenami. Jak to zrobić?

Produkty antyalergiczne pomagają

Przede wszystkim warto używać produktów, które nie uczulają. Choćby w sypialni potrzebna jest kołdra antyalergiczna. Naturalne pierze choć lekkie i ciepłe, niestety są przyczyną alergii lub też przez zbierający się w nich kurz, a co za tym idzie roztocza, nie są polecane. Warto zaopatrzyć się też w antyalergiczny pokrowiec na materac, który będzie chronił ten element przed wnikaniem w głąb kurzu. Ponadto pokrowiec, kołdrę, poduszki i samą pościel warto prać często, aby usunąć z ich powierzchni ewentualne roztocza, wirusy i bakterie. W ten sposób również można ograniczyć kontakt z alergenami.

Konieczne jest częste odkurzanie mieszkania. Niestety to właśnie w kurzu znajduje się sporo alergenów. W wypadku niektórych alergii konieczne jest zrezygnowanie z kwiatów doniczkowych w domu, ponieważ w ziemi czy na roślinach też jest sporo elementów, który są przyczyną pojawienia się objawów alergii. Najlepiej jest też ograniczyć ilość przedmiotów, na których może osiadać kurz. Minimalizm w aranżacji mieszkania jest więc tutaj nawet wskazany. Choć oczywiście zależy to od rodzaju alergii, ale też jej objawów u chorego.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

dziewiętnaście + 7 =