Sport – jakimi sposobami można szybciej wrócić do formy?

Powrót do dobrej formy po kilkunastu już tygodniach przymusowej izolacji i dystansu społecznego to nie lada wyzwanie. Niestety, natychmiastowe wznowienie treningów z wcześniejszą intensywnością niekoniecznie będzie stanowić dobre rozwiązanie. Przez te ponad 3 miesiące nasze mięśnie odwykły bowiem od wysiłku. Oznacza to z jednej strony po prostu mniejszą wydolność wysiłkową organizmu, zaś z drugiej strony znacznie większe ryzyko przetrenowanie.

Powrót do formy – od czego zacząć?

Przede musimy się skupić na tym, aby realizowany przez nas trening Katowice uwzględniał aktualne potrzeby i predyspozycje naszego organizmu. Oznacza to w pierwszej kolejności prawidłową rozpiskę treningową. Pamiętajmy, że na początkowych etapach powracania do formy naszym celem będzie „odświeżenie” mięśni, a więc ponowne przygotowanie ich do wzmożonego wysiłku a także wzmocnienie tych partii, które w trakcie przerwy treningowej uległy osłabieniu.

Nie warto więc od razu porywać się na duże ciężary ani tym bardziej urządzać długich oraz intensywnych sesji. Znakomitą opcją jeżeli chodzi o przyspieszenie powrotu do formy okaże się trening wspomagany impulsami elektrycznymi. Trening EMS Poznań zapewnia dodatkową, precyzyjnie dopasowaną do naszych potrzeb stymulację włókien mięśniowych przy pomocy nowoczesnej technologii. W ten sposób, mięśnie od razu zyskują lepszą wydolność, łatwiejsza staje się także regeneracja potreningowa.

Czy jednak decydując się na trening EMS możemy liczyć na jakieś „cudowne” rezultaty? Odpowiedź brzmi: oczywiście, że nie. Metoda EMS stanowi jedynie pożyteczne wsparcie, tak samo jak np. prawidłowo skomponowana dieta czy wysokiej jakości suplementacja. 

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

2 + 6 =