Przyczyny szybkiego rozładowywania się akumulatora

Wielu kierowców ma problem z szybkim rozładowywaniem się akumulatora. Przyczyn takiego stanu rzeczy może być co najmniej kilka – nie zawsze powodem jest awaria albo zaawansowany wiek urządzenia. Pamiętajmy, że najważniejsze jest dokładne zbadanie genezy usterki, ponieważ pozwoli to do minimum ograniczyć ryzyko jej ponownego zaistnienia. Innymi słowy, jeżeli w naszym aucie doszło do rozładowania omawianego urządzenia, w pierwszej kolejności należy sprawdzić, dlaczego tak się stało. Jeśli chodzi o nowe akumulatory we Wrocławiu znajdziemy je w wyjątkowo atrakcyjnych cenach. 

Wskazówki dla kierowców doświadczonych i początkujących

Jedną z najpowszechniejszych przyczyn rozładowania się akumulatora jest po prostu pozostawienie auta przez dłuższy czas z włączonymi światłami czy radiem. Dotyczy to jednak starszych pojazdów, w których po wyłączeniu zapłonu urządzenia elektryczne nie wyłączają się samoczynnie. Kolejnym powodem jest zabrudzenie akumulatora. Chodzi o zanieczyszczenie zarówno połączeń (np. zaśniedziały kabel masowy), jak i samego sprzętu (brud, nadmierna wilgotność itp.), prowadzące do dużych strat energii. Problem ten dotyczy zarówno typowych modeli przeznaczonych do pojazdów osobowych, jak i wersji ciężarowych. Jeśli chodzi o akumulatory ciężarowe we Wrocławiu kupimy je w razie potrzeby najtaniej. Oto inne częste przyczyny szybkiego rozładowywania się akumulatora:

– awaria alternatora odpowiadającego za ładowanie akumulatora w trakcie jazdy (objawy to przygasanie świateł podczas włączania urządzeń elektrycznych oraz świecąca się lub mrugająca kontrolka na desce rozdzielczej)    

– jeżdżenie na bardzo krótkich trasach (konieczne jest wówczas stałe doładowywanie sprzętu)

– źle dobrany akumulator (istotne parametry to zwłaszcza pojemność i prąd rozruchowy)

jazda z niewielką prędkością

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

5 × 3 =