Podstawowe rodzaje klejów do parkietu

Parkiety może nie są obecnie najbardziej popularnymi podłogami, ale wciąż możemy się z nimi spotkać w wielu miejscach. Jeśli i ty chciałbyś się zdecydować na taki rodzaj podłogi, powinieneś wiedzieć, że układanie parkietu wiąże się z wykorzystaniem dedykowanego w tym celu kleju.

Klej żywiczny

Kleje do parkietu żywiczne mogą być naturalne lub syntetyczne. Służą do montowania parkietu różnych rodzajów, a także na różnych podłożach. Klej może być między innymi wykorzystywany na jastrychu, betonie, podłożu z lanego asfaltu, na płytach wiórowych i OSB. Warto jednak wiedzieć, że jego wykorzystanie wiąże się z koniecznością zachowania odpowiedniej temperatury i wilgotności.

Kleje akrylowe

Cechują się wolnym schnięciem. Są idealne do układania listew przypodłogowych. Gwarantują bardzo mocne połączenie listwy z podłogą i ścianą, co przekłada się na jej wyjątkową żywotność. W ten sposób wykończenie pozostaje zawsze tak samo piękne, nawet po wielu latach. Kleje tego typu są dedykowane do zastosowań wewnątrz budynków.

Kleje dyspersyjne

Ostatnim rodzajem kleju, na który warto zwrócić uwagę, jest klej dyspersyjny. Występuje w postaci gotowej masy do użycia. Jest dedykowany przede wszystkim do zastosowań zewnętrznych, w tym do układania desek fasadowych oraz montażu ozdobnych okładzin elewacyjnych. Nadaje się do stosowania między innymi na różnych rodzajach tynku (np. strukturalny, gipsowy), na powierzchniach betonowych, jastrychach i płytach gipsowo-kartonowych.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

5 × 4 =