Jakie składniki muszą znaleźć się w diecie zwierząt hodowlanych?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Funkcje zwierząt hodowlanych

Hodowane są one w różnym celu. Kiedyś dzikie, dzisiaj chowane w sztucznych warunkach, stają się źródłem korzyści dla człowieka. Część z nich spełnia funkcję rekreacyjną, konie są wykorzystywane do uprawiania sportu, lamy i alpaki stanowią atrakcję dla turystów, chomiki, świnki morskie, rybki akwariowe są hodowane w domu ku uciesze dzieci.

Kolejna grupa jest źródłem pierza, skór, wełny czy futra. Najważniejsza funkcja tych zwierząt to ich chów na żywność; mięso, mleko, jaja i ich przetwory. Hodowla wiąże się z wieloma aspektami. Jednym z nich jest właściwe żywienie, zapewnianie odpowiednich witamin i składników pokarmowych.

Dieta

Pupile dzieci, takie jak chomik, kanarek, myszoskoczek czy świnka morska zasługują na szczególną uwagę. Istotna jest nie tylko klatka, zabawki czy legowisko. Należy zadbać o właściwą karmę. Nasiona, ziarenka, larwy owadów są składnikiem wyspecjalizowanych karm dla gryzoni, które można kupić w dobrych sklepach ogrodniczych. Pokarm dla rybek należy dostosować do ich rodzaju. Rybki mięsożerne, roślinożerne czy glonojady preferują inne składniki pokarmowe. Miłośnicy gołębi wiedzą, że zbilansowana karma dla gołębi gwarantuje zdrowie, właściwy wygląd i kondycję ptaków. Czasami karma to za mało, warto sięgnąć po suplementy diety, zawierające elektrolity, witaminy czy mikroelementy, takie jak https://mojgolab.pl/suplementy-c-3.html.

Również koty i psy warto odżywiać zdrową i wartościową karmą, której wybór zależy od zawartości ale również upodobań pupila.

Hodowla zwierząt to nie tylko przyjemność. To odpowiedzialna rola, która wymaga zapewnienia tym istotom właściwych warunków do rozwoju oraz zdrowej i zbilansowanej diety.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Jaki nocleg wybrać na wakacje?
Jaki nocleg wybrać na wakacje?
Możesz wybrać prosty domek letniskowy lub zdecydować się na luksusowy hotel. Jest to jedna z najważniejszych decyzji, które musisz podjąć […]
Ułatwienie pracy młodym biznesom – model FAAS
Ułatwienie pracy młodym biznesom – model FAAS
Osoby, rozpoczynające przygodę z własnym biznesem, bardzo często mierzą się z licznymi problemami. Na przeszkodzie w rozwoju nowego przedsięwzięcia stają […]
Jak dbać o dojrzałą twarz?
Jak dbać o dojrzałą twarz?
U kobiet po pięćdziesiątym roku życia skóra charakteryzuje się często brakiem jędrności i blasku. Wynika to głównie z faktu, że […]