Ekologiczne pozyskiwanie ciepła – jak to zrobić?

Ekologiczne źródła energii dają duży potencjał do uzyskania oszczędności na rachunkach za prąd czy ogrzewanie. Wydaje się, że najciekawsze rozwiązania technologiczne w ramach tej kategorii to choćby panele fotowoltaiczne, kolektory słoneczne, pompy ciepła czy kotły, które wykorzystują pellet jako paliwo. Możliwości jest dużo, a najczęściej każdy z nich jest efektywniejszy od standardowych wyborów.

Efektywne uzyskiwanie ciepła z ekologicznych źródeł

Przede wszystkim jeśli rozważamy tylko produkcję ciepła, należy wyeliminować panele fotowoltaiczne oraz kolektory słoneczne (te służą do ogrzewania wody użytkowej). Najlepszym wyborem jest zdecydowanie się na pompę ciepła. Takie rozwiązanie należy traktować jako inwestycję, która daje gwarancję osiągnięcia zamierzonego efektu. Rzeczywiście trzeba początkowo włożyć większą kwotę, ale za to koszty eksploatacyjne są bardzo niskie (pewne jednak są ze względu na to, że sprężarka wymaga energii elektrycznej). Przykładowym efektywnym rozwiązaniem są GOMAR pompy ciepła w Radomiu, które można tam zakupić. Charakteryzują się one wysoką efektywnością w stosunku do ceny. Jest to rozwiązanie komfortowe oraz ekologiczne. Alternatyw jest kilka, a jedną z nich jest zdecydowanie się na kocioł opalany pelletem. Cena nie jest mocno konkurencyjna względem pompy ciepła, ale nadal jest to wygodne (przez automatyczny podajnik paliwa, iskrownik do rozpalania ognia oraz system automatyki) Ogrzewanie gazem również jest traktowane jako ekologiczne (jest to znacznie lepsze dla stanu powietrza niż kocioł zasypowy na węgiel i drewno kawałkowe), ale jest znacznie droższe. Z punktu widzenia środowiska w dodatku zużywa cenny surowiec.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

dwa × pięć =