Jakiego rodzaju drabina sprawdzi się w ramach domowego użytku?

Jednym z narzędzi przydatnych w każdym domu jednorodzinnym jest drabina. Okazuje się ona bowiem wprost nieoceniona przy wykonywaniu wszelkich prac na wysokości. Mowa tutaj choćby o malowaniu ścian i sufitów, zawieszaniu lamp i obrazów, zrywaniu owoców z drzewek w ogrodzie, czyszczeniu rynien czy przeprowadzaniu czynności typowo elewacyjnych (tynkowanie, zakładanie termoizolacji itp.). W większości przypadków wystarczy klasyczna drabina jednostronna z aluminium, którą można nabyć m.in. w profesjonalnym sklepie online https://alusystems.pl/drabiny-aluminiowe-krause/drabiny-domowe.html.

Częstotliwość eksploatacji odgrywa szczególną rolę

Wspomniana we wstępie konstrukcja jest stosunkowo lekka, a tym samym łatwa w przenoszeniu. Posiada też kilka istotnych udogodnień – solidny podest roboczy, szerokie stopnie o właściwościach antypoślizgowych oraz pałąk zwiększający wytrzymałość i jednocześnie podnoszący poziom bezpieczeństwa. Jej maksymalny udźwig to zazwyczaj 150 kg, natomiast wysokość wynosi do 2,5 metra. Tego rodzaju drabina sprawdzi się znakomicie w sytuacji, gdy wykonujemy standardowe czynności na małej bądź średniej wysokości. Alternatywę dla bardziej wymagających użytkowników stanowi model wielofunkcyjny. Daje on możliwość rozłożenia zarówno w pozycji przystawnej i wolnostojącej, jak i z delikatnie wysuniętym trzecim elementem. Duże znaczenie mają tutaj ponadprzeciętnie trwałe zaczepy i blokady gwarantujące optymalną stabilność w dowolnej konfiguracji. Taka drabina jest prawdziwym wybawieniem, gdy zachodzi konieczność przeprowadzenia jakichś prac na wysokości między 3 a 5 metrów. Musi oczywiście być zgodna z europejską normą PN-EN 131.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

13 − cztery =