Co zrobić, by mieć zgrabną sylwetkę

Posiadane zgrabnej sylwetki jest pożądane w dzisiejszych czasach nie tylko przez panie, ale również przez mężczyzn. Wobec tego nie dziwi fakt, że coraz więcej z nich uczęszcza na siłownie. Nie zawsze po to, by robić potężną masę mięśniową i wyglądać jak siłacz, ale by po prostu być sprawnym fizycznie, mieć dobrą kondycję i odpowiednio wyglądające ciało. Sprawdźmy więc, co warto robić i jak ćwiczyć, by utrzymać odpowiednią sylwetkę przez cały rok.

Bez siłowni ani rusz

Można robić różne ćwiczenia w domu, ale trzeba wiedzieć, że nie chodząc na siłownię tracimy bardzo wiele. Nie bez powodu mówi się, że w domowych warunkach można zrobić co najwyżej 10% tego, co na siłowni. Wynika to z braku profesjonalnego sprzętu, który jest potrzebny do wielu ćwiczeń. Oprócz tego wiele siłowni oferuje nam coś takiego jak trening personalny, a więc formę treningu nadzorowaną przez naszego osobistego instruktora, który prowadzi nasze ćwiczenia. Trzeba bowiem wiedzieć, że nie zawsze jesteśmy w stanie wszystko odpowiednio skoordynować, co może skończyć się dotkliwymi zakwasami, przetrenowaniem, a nawet kontuzjami wymagającymi hospitalizacji. Dlatego zawsze warto mieć osobistego trenera.

To wciąż nie wszystko

Sama siłownia jednak nie da nam wszystkiego. Ważne jest też, by korzystać z porad fizjoterapeuty. Na szczęście bardzo często usługi fizjoterapeutyczne oferowane są tuż obok siłowni, lub nawet gabinet lekarski jest połączony z samą siłownią. Dzięki temu mamy wszystko na miejscu, brakuje jeszcze co najwyżej dietetyka. Tak, właśnie dietetyk pomoże nam dobrać odpowiedni sposób odżywiania, dzięki któremu będziemy posiadać więcej niezbędnych witamin i minerałów, by sukcesywnie ćwiczyć i budować sylwetkę.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

4 × 2 =