Koszta naprawy zawieszenia do samochodu

Naprawa auta, zwłaszcza tego starszej daty może nas sporo kosztować, dlatego warto przeprowadzać regularny serwis naszego pojazdu, co pozwoli uniknąć nam kosztownych awarii. Poza standardowym przeglądem, który wymagany jest raz do roku, aby móc legalnie poruszać się po polskich drogach powinniśmy przeprowadzać również kontrole innych ważnych części.

Jednym z bardziej awaryjnych fragmentów samochodu jest zawieszenie – im bardziej wrażliwe, tym łatwiej je uszkodzić na polskich trasach. Należy również zaznaczyć, iż zawieszenia niektórych aut można naprawić niezwykle szybko i za całkiem rozsądne pieniądze, z kolei inne wymagają od mechanika bardziej skomplikowanych prac i kosztów liczonych nawet w kilku tysiącach złotych. Tak duże różnice w naprawie wynikają nie tylko z samej daty produkcji pojazdu, ale i montażu i sposobu budowy samego zawieszenia.

Uszkodzenia pomniejszych fragmentów zawieszenia, takich jak wahacze czy tuleje metalowo-gumowe kosztować nas będą maksymalnie kilkadziesiąt złotych, z kolei występowanie luzów w wahaczu wyniesie około 200-300 złotych. W tym wypadku warto zainwestować w lepsze części samochodowe, które zapewnią nam odpowiednią jakość oraz trwałość produktów. Jednak, problem pojawia się w przypadku wahaczy aluminiowych, które wymieniane muszą być w całości, do tego mechanik nie zawsze jest w stanie stwierdzić, co dokładnie jest źródłem awarii. W takim przypadku, wymagany jest zakup nowego kompletu, którego koszt wynieść może nawet 2000 tysiące złotych – im auto będzie starsze, tym droższy będzie zakup części. Przez to często większe i bardziej złożone naprawy nie są opłacalne, gdyż stanowią dużą część wartości samego samochodu.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

4 + 7 =