Czym są zawory i w jakiego typu instalacjach są stosowane?

Zawory to funkcjonalne elementy wymagane w każdej instalacji wodnej lub gazowej. Pomagają sterować przepływem cieczy, są odporne na wysoką temperaturę oraz mogą działać przy różnym ciśnieniu. Zawory zapewniają bezpieczeństwo użytkowania instalacji, ale też pozwalają dozować media w sposób ekonomiczny oraz komfortowy. Nowoczesne elektrozawory są powszechnie stosowane, pomagają automatyzować procesy w przemyśle. Ich działanie związane jest ze specjalną budową. Posiadają cewkę, która emituje pole magnetyczne, dzięki temu można kontrolować przepływ cieczy.

Elektrozawory stosowane w przemyśle

Do dużych instalacji w fabrykach przemysłowych stosuje się elektrozawory najwyżej jakości, które są często serwisowane. Dobrym przykładem takich produktów są elektrozawory Burkert cena ich jest całkowicie racjonalna oraz adekwatna do jakości produktu. Elektrozawory mogą mieć różną średnicę nominalną, pobór mocy oraz zakres ciśnień. W instalacjach często stosuje się produkty rozgałęzione, co znacznie wpływa na możliwości zautomatyzowania procesów przemysłowych. Zawory mogą mieć też różne elementy odpowiadające za sterowanie, jest to albo membrana, albo np. kotwica lub tłoczek. Elektrozawory są powszechnie stosowane w precyzyjnym sprzęcie w laboratorium, ale też w warsztatach samochodowych oraz w systemach automatycznego nawadniania. To również cenny element przemysłu motoryzacyjnego.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

15 + dziewiętnaście =