Jakie rodzaje gwoździ wykorzystuje się w branży budowlanej?

Branża budowlana kojarzy się przede wszystkim ze wznoszeniem budynków oraz ich wykończeniem wewnątrz. Rzeczywiście, jest to główna praca wykonywana przez fachowców z tego sektora. Do realizacji różnorodnych projektów wykorzystują oni nie tylko swoją wiedzę i umiejętności, ale także profesjonalny sprzęt i różnego rodzaju materiały. Do grupy tych ostatnich należą detale służące do wykonywania połączeń, na przykład w drewnie. Można wśród nich wyróżnić gwoździe, które co ciekawe dzielą się na wiele rodzajów. Z jakich gwoździ najczęściej korzystają budowlańcy?

Gwoździe stosowane na budowach – jaki jest ich podział?

Gwoździe wykorzystywane w branży budowlanej rozróżnia się przede wszystkim na trzpień. Najłatwiejszymi w produkcji, a przez to najpowszechniejszymi są gwoździe, których trzpień ma przekrój okrągły. Trzeba jednak przy tym zaznaczyć, że charakteryzują się one najmniejszą nośnością w porównaniu do wszystkich pozostałych wariantów. A do innych rodzajów należą gwoździe z trzpieniem kwadratowym, prostym lub rowkowanym, a także gwoździe z jednym z tych trzpieni, lecz dodatkowo o profilu pierścieniowym. Poza tym każdy z wymienionych gwoździ może mieć inną średnicę łba. Standardowym rozwiązaniem są łby pojedyncze o średnicy będącej dwukrotnością średnicy trzpienia. Istnieją też gwoździe z podwójnymi łbami, które wykorzystuje się przede wszystkim w konstrukcjach tymczasowych, po to by ułatwić demontaż na przykład desek. Większość łbów w gwoździach jest okrągła, ale można spotkać również inne kształty. Oprócz tego gwoździe rozróżnia się ze względu na przeznaczenie. Na budowach stosowane są gwoździe ciesielskie, służące do montażu złącz ciesielskich, dekarskie, przeznaczone do blach stalowych, a także murarskie, które są na tyle solidne, że mogą być umieszczane w betonie, cegle oraz bardzo twardych odmianach drewna. Bez względu na to o które gwoździe chodzi, wszystkie z nich powinny odznaczać się dobrą jakością, zanim zostaną użyte do konkretnych celów. Dlatego najlepiej nabywać je od sprawdzonych producentów takich jak https://gromaz.pl, którzy dbają o ich klasę oraz wykonanie.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

11 + cztery =