Jakie płyny w pojazdach trzeba regularnie sprawdzać?

Kto nie sprawdza, ten nie jedzie

Dbanie o nasz pojazd to nie tylko dbanie o nasze bezpieczeństwo, ale i bezpieczeństwo naszych najbliższych oraz osób, które są uczestnikami ruchu drogowego. To także, w przypadku jeśli pojazd jest firmowy, dbanie o to, czy nasza firma będzie przynosiła dochody. Niesprawny pojazd to nie dostarczone materiały na budowę, nie odwieziony klient na lotnisko czy niedostarczenie półproduktu do kontrahenta. Jednym słowem straty.

Jakie płyny sprawdzić, by nie stracić

Poza tak oczywistymi jak paliwo, a trzeba zauważyć, że często zdarza się, że w nadmiarze obowiązków zapominamy zatankować i wtedy możemy mieć na trasie problem, ważne są również: płyn hamulcowy: od niego bowiem zależy nasze bezpieczeństwo, płyn chłodniczy – tu warto mieć przy sobie płyn chłodniczy różowy najbardziej uniwersalny na tzw. dolewki, czyli uzupełnianie w przypadku braków. Kolejnym bardzo ważnym płynem w naszym samochodzie jest płyn wspomaganie kierownicy.

Jak tylko zauważymy, że układ kierowniczy chodzi wyraźnie ciężej od razu sprawdźmy, czy płyn nie jest poniżej wskaźnika minimum. Różne płyny są dostępne na http://sklep.4lift.pl/4033-plyny-chlodnicze-5l.

Kolejnym ważnym płynem poza chłodniczym i wspomagania jest olej silnikowy. To w końcu również płyn tylko, że bardziej gęsty. Pamiętajmy, że zalecana jest jego wymiana co około 15 tysięcy kilometrów i regularne uzupełnianie tak by wskazania zawierały się w przedziale pomiędzy minimalnym i maksymalnym.

Na koniec warto pamiętać o płynie do spryskiwaczy, szczególnie zimą kiedy na zewnątrz do czynienia mamy z pośniegowym błotem, może okazać się niezbędny.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

16 − 15 =