Jak wykreować w pomieszczeniu przytulny nastrój?

W przytulnym pokoju, pełnym ciepłego światła, miękkich kocyków i migoczących świeczek, aż chce się przebywać. To doskonałe miejsce, by zagrzebać się w stosie puchatych poduszek i czytać książkę, popijając gorącą herbatą przy dźwięku kropel deszczu za oknem. Jednak jak wykreować taki nastrój we własnym domu? Oto kilka prostych pomysłów, jak dodać ciepła każdemu pomieszczeniu.

Przytulnie w domu niewielkim kosztem

Aby stworzyć przytulny nastrój, dobrze jest wybrać jedną gamę kolorystyczną. Świetnie sprawdzają się beże, błękity, biele i odcienie drewna, a także wszystkie pastelowe kolory. Na ich bazie dobierzmy dodatki i tekstylia. Pamiętajmy też, że lepiej sprawdzają się z reguły materiały naturalne, jak wełna, bawełna czy len. Wybierajmy grube, puchate koce i miękkie poduszki, raczej unikając błyszczących elementów i cekinów, które nie najlepiej komponują się z tym stylem. Zamiast centralnie umieszczonego na suficie żyrandola warto takie pomieszczenie oświetlić rozmieszczonymi strategiczne lampkami dającymi ciepłe światło. Girlandy świetlne to doskonały wybór, który będzie jednocześnie praktycznym oświetleniem, jak i piękną dekoracją. Do tego na ścianach możemy zawiesić kinkiety, a na meblach poustawiać lampki stojące. Duży wybór lamp w różnych rozmiarach znajdziemy na przykład na stronie internetowej https://lampalampa.pl/, gdzie każdy bez problemu znajdzie coś dla siebie. W przytulnym pokoju nie może też zabraknąć takich dodatków jak świeczki, rośliny doniczkowe i świeże kwiaty cięte lub zebrane na łące, które stworzą swojski, domowy klimat, a do tego sprawią, że cały pokój będzie pięknie pachniał.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

dwanaście − siedem =