Jak wybrać stolik kawowy do małego mieszkania?

Stolik kawowy jest nieodłącznym elementem każdego salonu. Pełni przede wszystkim funkcję praktyczną i umożliwia odłożenie np. kubka z herbatą. Wybierając odpowiedni stolik trzeba zwrócić także uwagę na to, aby pasował on do wystroju salonu. Warto także poznać kilka najważniejszych zasad, jakimi trzeba kierować się podczas wyboru tego mebla.

Na co zwrócić uwagę wybierając stolik kawowy?

Trzeba przede wszystkim zastanowić się nad tym, jaki powinien posiadać kształt. Można wybierać między okrągłymi, prostokątnymi lub kwadratowymi blatami. Na rynku dostępne są także stoliki w fantazyjnych kształtach, które świetnie sprawdzą się w przypadku nowoczesnych salonów.

Bardzo istotny jest także materiał, z którego będzie on wykonany. Jeśli pozostałe meble w salonie są drewniane to trzeba zachować konsekwencję i wybrać drewniany stolik kawowy. W przypadku wnętrz industrialnych najlepszym pomysłem będzie wybór modelu wykonanego z metalu posiadającego szklany blat. Jeśli lubimy styl skandynawski warto zajrzeć na stronę https://hugle.pl/142-skandynawskie-stoliki-kawowe, gdzie znaleźć można stoliki utrzymane właśnie w tym nurcie.

Oprócz walorów estetycznych stolik powinien być także praktyczny. Nie może być więc zbyt mały, ponieważ nic się na nim nie zmieści. Zbyt duży z kolei zajmie sporo miejsca i utrudni przejście do kanapy. Ustawiając ten mebel warto kierować się zasadą mówiącą o tym, że powinien być on ustawiony w odległości wynoszącej około 50 cm od kanapy lub fotela, ponieważ dzięki temu będzie można bez problemu do niego sięgnąć.  

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

3 × 4 =