Czym jest i do czego służy osocze bogatopłytkowe?

/
Potrzebujesz ok. 2 min. aby przeczytać ten wpis

Osocze bogatopłytkowe (PRP) to procedura, która polega na pobraniu próbki krwi i wyodrębnieniu płytek krwi, które zawierają czynniki wzrostu. PRP jest metodą leczenia krwią, która wykorzystuje Twoje własne płytki krwi, aby pomóc w leczeniu uszkodzonych tkanek. Te czynniki wzrostu są następnie wstrzykiwane do twarzy lub skóry głowy, aby stymulować produkcję kolagenu.

Jak działa PRP?

PRP działa poprzez stymulację naturalnego procesu leczenia organizmu. Płytki krwi zawierają białka zwane czynnikami wzrostu, które pomagają w gojeniu się ran i regeneracji tkanek. Białka te są uwalniane do otaczających tkanek, gdy PRP jest wstrzykiwane do uszkodzonych stawów lub mięśni – wyzwalając procesy odnowy i naprawy komórek, które pomagają w leczeniu uszkodzonych tkanek.

W skórze PRP stymuluje produkcję kolagenu i wzrost komórek. Zmiany te pomagają odmłodzić starzejącą się skórę poprzez stymulację tworzenia nowego kolagenu, redukując zmarszczki i uszkodzenia słoneczne.

Gdzie jest wykorzystywane osocze bogatopłytkowe?

Osocze bogatopłytkowe jest skuteczną metodą leczenia szerokiego zakresu schorzeń zdrowotnych. Najczęstsze zastosowania to wspomaganie gojenia się ran, zmniejszanie stanów zapalnych i poprawa wyglądu starzejącej się skóry.

Osocze bogatopłytkowe Kraków jest również stosowane w leczeniu urazów ścięgien i więzadeł, przewlekłego bólu, choroby zwyrodnieniowej kolan i innych stawów, implantów dentystycznych i dziąseł. Procedura ta jest szczególnie pomocna w przypadkach, w których operacja nie jest możliwa lub nie przyniosła oczekiwanych rezultatów.

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*

Ostatnie wpisy
Rekomendowane
Co warto mieć na względzie mieszkając z alergikiem?
Co warto mieć na względzie mieszkając z alergikiem?
Alergie to prawdziwe utrapienie. Niestety każda osoba, obojętnie od wieku, może dostać alergii. Najpowszechniej diagnozuje się alergie pokarmowe, wziewne np. […]
Koronawirus – kiedy należy udać się na rehabilitację?
Pandemia koronawirusa trwa od wielu miesięcy. Przez ten czas zakażeniu uległo niespełna trzy i pół miliona osób w Polsce. Choroba […]
Psychoterapia – indywidualnie, czy grupowo?
Psychoterapia – indywidualnie, czy grupowo?
Żyjemy w czasach ogromnej samotności. Wsparcie bliskich osób oraz rozmowy twarzą w twarz zastępujemy cyfrowym kontaktem poprzez komunikatory internetowe. Wiele […]