Czy założenie domofonu w domu może przełożyć się na bezpieczeństwo mieszkańców?

Nowoczesne osiedla to zamknięte twierdze, niedostępne dla intruzów. Nawet udając się do znajomych, możemy mieć problem z dostaniem się do takiego obiektu. To właśnie tego typu odizolowane od świata zewnętrznego enklawy mieszkalne cieszą się w wśród osób poszukujących nieruchomości największą popularnością. Domofon zamontowany już na wjeździe na parking daje poczucie bezpieczeństwa, którego brakuje nam w czasach, gdy z gazet codziennie krzyczą do nas nagłówki o kolejnych włamaniach, kradzieżach czy też rozbojach. Nie ma co się temu dziwić. Każdy boi się o swój dobytek, a kontrola osób wchodzących na teren bloków, kamienic lub domów wielorodzinnych pozwala wstępnie wykluczyć zagrożenie i zdecydowanie utrudnia wtargnięcie nieproszonych gości. 

Na jaki domofon się zdecydować

W sklepach znajdziemy mnóstwo tańszych i droższych modeli domofonów. Najprostsza wersja wyposażona jest w głośnik z mikrofonem zamontowany przy drzwiach wejściowych oraz aparat ze słuchawką. Chociażby za pośrednictwem witryny internetowej http://www.alarm.biz.pl/Oferta/domofony_5778/ znajdziemy takie nieskomplikowane, ale jednocześnie bardzo dobrej jakości urządzenia, które nie zawiodą w kluczowym momencie. Jeśli ten model nam nie wystarczy, możemy zdecydować się na sprzęt wyposażony w dodatkową kamerę. Pamiętajmy jednak, że jest to raczej opcja dla posiadaczy domów jednorodzinnych, bądź segmentów w szeregowcu. Na instalację rejestratorów obrazu musieliby się zgodzić wszyscy lokatorzy mieszkań przynależących do danej klatki schodowej, a to jest mało prawdopodobne. 

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

8 + cztery =