Co należy wiedzieć przed wydaniem własnej książki?

Napisanie własnej książki to z pewnością zadanie długotrwałe i wymagające. Nie mniej trudne jest jednak jej wydanie, na które to trzeba poświęcić sporo energii i organizacyjnych zdolności. Zanim rozpocznie się cały ten proces, koniecznie trzeba zwrócić uwagę na szereg istotnych aspektów. Bez odpowiedniego planu nie możliwy będzie bowiem sukces publikacyjny, a przecież na tym właśnie powinno zależeć każdemu autorowi. O czym zatem trzeba pamiętać przed wydaniem?

Z czym wiąże się wydanie własnej książki?

Przede wszystkim jest to wybór sposobu wydania. Istnieją trzy niezależne ścieżki, jakimi można dojść do ostatecznego celu. Pierwszą jest skorzystanie z pomocy wydawnictwa, które inwestuje w dane dzieło. Takie rozwiązanie jest z pewnością korzystne, gdyż nie wymaga dużego wkładu finansowego ze strony autora. Wiąże się jednak ze zrezygnowaniem z dużej części zysków ze sprzedaży. Drugą opcją jest samodzielne wydanie, czyli tzw. self-publishing. W tym przypadku twórca może decydować na każdej płaszczyźnie i jest w pełni odpowiedzialny za efekt końcowy. Chodzi m.in. o wygląd publikacji, na który największy wpływ ma oczywiście oprawa. Jej wykonanie można zlecić przykładowo http://totem.com.pl/oferta lub podobnym podmiotom świadczącym usługi drukarskie. W tym przypadku zyski wpływają całkowicie na konto osobiste. Ostatnią drogą jest skorzystanie z opcji mieszanej, a więc łączącej elementy obydwu przedstawionych form. Mowa o wydawnictwie usługowym, które daje autorowi większą swobodę, niż wydawnictwo tradycyjne, o ile wniesie on określony wkład finansowy. Oczywiście ma to swoje wady i zalety, ale samo połączenie zdaje się być całkiem interesujące. Ważne jest jednak to, aby przed wydaniem książki dobrze się zastanowić, rozważyć wszelkie za i przeciw, a na końcu wybrać najbardziej korzystne rozwiązanie.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

17 + dwadzieścia =