Co kupić zanim na świat przyjdzie nasze pierwsze dziecko?

Powitanie na świecie swojego pierwszego dziecka to ogromne wydarzenie, które raz na zawsze odmienia życie wszystkich rodziców. Wiąże się z rozmaitymi emocjami, wśród których zdecydowanie przeważają ekscytacja oraz strach. Każdy z nas chciałby jak najlepiej przygotować się do tego wyjątkowego momentu. Jak to zrobić? I czego nie może zabraknąć na liście rzeczy potrzebnych przyszłym rodzicom?

Obowiązkowe wyposażenie

Podstawowym elementem będzie oczywiście łóżeczko dostosowane do potrzeb maluszka. Musi być więc odpowiednio zabezpieczone i komfortowe, a także zaopatrzone w materac, poduszki i pościel. Oprócz tego, świeżo upieczeni rodzice muszą także posiadać wyprawkę obejmującą ubranka dla niemowlęcia. Śpioszki, body, koszulki, a także dodatki w postaci czapeczek i skarpetek okażą się nieocenione. Dobrym pomysłem będzie powolne jej kompletowanie jeszcze przed narodzinami dziecka.

Przed porodem nie zaszkodzi zaopatrzyć się w zapas pieluch, a także, jeśli mamy taką możliwość, w specjalny przewijak, który znacząco ułatwi nam dbanie o higienę maluszka. Sięgnijmy też po akcesoria niezbędne do kąpieli i karmienia. Mowa tutaj o płynach i olejkach, ręcznikach oraz o butelkach, smoczkach i podgrzewaczu do pokarmu. Z tych artykułów będziemy korzystać już od pierwszych dni życia dziecka, rozsądnie więc będzie zakupić je przed jego narodzinami. Przydatne będą również foteliki dziecięce 0-25 kg, w których umieścimy malucha wybierając się na przykład na wizytę lekarską lub w odwiedziny do bliskich.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

jeden × dwa =