Co bardziej pasuje do koszuli – krawat czy mucha?

Wielu mężczyzn staje przed dylematem, co lepiej będzie pasowało do eleganckiej koszuli – czy krawat, czy też mucha. Dobór tych elementów zależy nie tylko od indywidualnych preferencji danej osoby, ale również od okazji i rodzaju stroju. Na przykład koszula z kołnierzykiem włoskim wymaga założenia krawata, ponieważ mucha wyglądałaby w tym zestawieniu dosyć komicznie. Tych zasad jest jednak dużo więcej – zostaną one przedstawione w dalszej części artykułu. 

Wskazówki dla panów pragnących zawsze wyglądać elegancko 

Krawat należy zakładać przede wszystkim na takie okazje, jak bale (studniówka, noc sylwestrowa itp.), imprezy charytatywne i ważne uroczystości rodzinne (np. chrzciny, wesela, pogrzeby), ponieważ jest on istotnym wyznacznikiem dobrego stylu i gustu. Idealnie wręcz pasuje do garnituru i to właśnie z nim tworzy najlepszą parę. Pamiętajmy o tym, aby zawsze dopasować go do koloru koszuli.

Z kolei od typu jej kołnierzyka zależy w dużej mierze węzeł, jaki zastosujemy. Sposoby wiązania krawata bez problemu znajdziemy w internecie. Mucha do niedawna była uznawana za element kiczowaty, ale obecnie wraca do łask i panowie sięgają po nią coraz częściej. Zdecydowanie najlepiej pasuje ona do smokingu oraz fraka, czyli odświętnych strojów zakładanych na wyjścia do opery, filharmonii czy na bale odbywające się wieczorową porą (koniecznie modele w kolorze czarnym).

Można ją również założyć do garnituru, ale zaleca się to panom młodym lub takim, którzy pragną podkreślić swój indywidualizm. W tym przypadku dobrze sprawdzają się muszki kolorowe. W miejscu pracy natomiast i w trakcie spotkań biznesowych noszenie tego elementu nie jest wskazane – należy zawsze wybrać krawat.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

dziewiętnaście − 10 =