Gdy zaczyna nas boleć ząb, mamy duży problem. Ból może być bowiem coraz większy każdego kolejnego dnia, co w pewnym momencie uniemożliwi nam codzienne czynności. Zazwyczaj gdy to się dzieje, to znaczy że ząb nadaje się już tylko do usunięcia chirurgicznego. Czy jest tutaj się czego bać? Sprawdzimy to oraz opowiemy jakie są możliwości bezbolesnego wyrywania zębów. Zapraszamy do zapoznania się z naszym artykułem.
Wyrywanie zębów kojarzy się przede wszystkim z bardzo trudną i bolesna interwencją chirurgiczna. Tymczasem nie zawsze musi tak być. Niemniej zazwyczaj ząb jest mocno wrośnięty w dziąsło i użycie siły jest bardziej niż konieczne. Nie należy się więc dziwić, że pacjent jest przytrzymywany za głowę przez asystentkę chirurga stomatologicznego, podczas gdy ten za pomocą specjalnych kleszczy łapie ząb i używając siły fizycznej wyciąga go z dziąsła. Czasami dodatkowo przeprowadza się nacięcie dziąsła, po to aby ułatwić ekstrakcję.
Ból wcale nie jest integralnym elementem procedury ekstrakcji zęba na chirurgii stomatologicznej. Większość osób, które słyszą na przykład od ortodonty, że muszą poddać się wyrwaniu jednego lub kilku zębów, wpadają w panikę i odkładają zabieg najdalej jak mogą. Tymczasem jest to często konieczne po to, by na przykład skorygować wadę zgryzu. Czasami po prostu konieczne jest chirurgiczne usuwanie zębów. Wybierając klinikę, gdzie pracują najlepsi w swoim fachu chirurdzy stomatologiczni, nie musimy się absolutnie obawiać o ból. By go złagodzić można zastosować zastrzyk do znieczulenia miejscowego, lub serię kilku zastrzyków, można zastosować zabieg sedacji, lub też znieczulenie ogólne.
Sprawdź przykładową ofertę: chirurgiczne usuwanie zębów Warszawa.