Wybór ogrzewania do małego mieszkania

Dostępne rozwiązania

Wiele bloków wybudowanych w okresie PRL-u i należących do spółdzielni mieszkaniowych ma własne kotłownie, poprzez które ciepło jest doprowadzane do poszczególnych mieszkań. Istnieją jednak budynki wielomieszkaniowe lub kamienice, w których tego rodzaju instalacje nie istnieją, a każdy mieszkaniec musi zadbać o ogrzewanie mieszkania na własną rękę. Jeśli w danym budynku nie ma instalacji centralnego ogrzewania, ciepło w pomieszczeniach zapewniać mogą piece kaflowe.

Niestety korzystanie z pieców kaflowych jest nie tylko niewygodne, ale i niebezpieczne, ponieważ istnieje ryzyko zatrucia tlenkiem węgla. W sytuacji, gdy stworzenie instalacji centralnego ogrzewania jest zbyt kosztowne lub niemożliwe i nie występuje dostęp do gazu ziemnego, najlepszym rozwiązaniem jest zastosowanie ogrzewania na energię elektryczną.

Małe mieszkanie ogrzewane elektrycznie

Ogrzewanie elektryczne małego mieszkania to rozwiązanie, które cieszy się coraz większą popularnością. Nie wymaga tworzenia drogich instalacji, nie ma potrzeby posiadania komina, ani kotłowni. Ciepło w mieszkaniu zapewniają panele na podczerwień, które są podłączane do domowej sieci elektrycznej. Panele mogą być umieszczane w dowolnym miejscu, zarówno na sufitach, jak i ścianach. Zastosowanie elektronicznego sterownika pozwala na ustawianie innych parametrów grzewczych w poszczególnych pomieszczeniach. Oznacza to, że istnieje możliwość wyboru dowolnej temperatury w różnych pomieszczeniach.

Nowoczesne panele grzewcze charakteryzują się nie tylko znakomitą sprawnością, ale także efektownym wyglądem, dlatego mogą z powodzeniem pełnić funkcję dekoracyjną. Szukając firm, które zajmują się montażem systemów grzewczych na prąd, wystarczy skorzystać z internetu i wpisać w pole wyszukiwarki hasło “ogrzewanie ECO Partner”. Wykonując tę czynność, uzyskać można wiele cennych informacji o samej firmie oraz o tym, na czym polega ogrzewanie mieszkania energią elektryczną.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

14 − sześć =