Szambo ekologiczne – kiedy warto się na nie zdecydować?

Szambo ekologiczne jest zbiornikiem bezodpływowym, gromadzi ścieki, które po jego zapełnieniu należy wywieść pojazdem asenizacyjnym. W zasadzie swojego działania bardziej przypomina zbiorniki tradycyjne, niż przydomowe oczyszczalnie ścieków. O ekologiczności tego rozwiązania decyduje jego szczelność, zapewnia ono stuprocentową ochronę przed przenikaniem zanieczyszczeń do gruntu. Dostępne są dwa rodzaje rozwiązań, jakimi są ekologiczne zbiorniki na szambo: wykonane z tworzywa sztucznego lub wykonane z betonu.

Zalety i wady szamba ekologicznego

Główną zaletą tych zbiorników jest ich szczelność, odporność na działanie czynników zewnętrznych. Idealnie sprawdzi się również w małych gospodarstwach domowych, gdzie ilość produkowanych ścieków nie jest zbyt duża. Jest to również dobre rozwiązanie, gdy na działce znajduje się wyłącznie mała przestrzeń, na której mogłoby być zamontowane, dodatkowo jest stosunkowo tanie. Do minusów zaliczyć można konieczność regularnego opróżniania zbiornika oraz konieczność uzyskania specjalnego zezwolenia na jego montaż. Warto pamiętać by wybierać szambo ekologiczne wysokiej jakości tak by nie ryzykować rozszczelnieniem zbiornika i w jego konsekwencji wydostawaniem się nieprzyjemnych zapachów.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

1 × 2 =