Moda i ekologia – jak je połączyć?

Coraz większa świadomość ekologiczna sprawia, że pilnie przyglądamy się, jak samodzielnie możemy wspomóc środowisko naturalne, ale też jak zachowują się duże przedsiębiorstwa. Okazuje się, że jednym z głównych powodów zanieczyszczenia powietrza jest przemysł tekstylny. Produkuje on na wielką skalę ubrania, których nie jesteśmy w stanie zużyć. Oprócz negatywnego wpływu na środowisko często dochodzi również do łamania praw człowieka. Okazuje się, że wyprodukowanie jednego t-shirtu może zużywać około 2000- 3000 litrów wody. Później pokonuje on wiele kilometrów, by trafić do sklepu, a po kilku tygodniach lub miesiącach trafia do kosza.

Na szczęście los środowiska naturalnego, a tym samym nasze życie, nie jest obojętne wielu firmom, takim jak na przykład: https://trashki.pl/, zajmującym się modą. Próbują one działać ekologicznie, wykorzystując proces, jakim jest upcycling. Produkują oni z materiałów z odzysku, powszechnie uważanych za odpady: banerów reklamowych, czy dętek rowerowych.

Ponowne użycie

Można być modnym, a jednocześnie dbać o środowisko. Podstawą jest dokładne sprawdzenie tego, co kupujemy w sklepie (poprzez dokładne czytanie metek, pytanie sprzedawców i tym podobne), a przede wszystkim zapoznanie się ze sposobami produkcji. Najlepsze dla środowiska jest przetwarzanie już zużytych materiałów, a także wykorzystywanie tworzyw, które nie wymagają dużych zasobów wody, czy prądu. Innym pomysłem na ekologiczną modę jest korzystanie z materiałów biodegradowalnych, najczęściej roślinnych.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

1 + piętnaście =