Mediacja – kiedy staje się niezbędnym krokiem w celu porozumienia?

Choć zwykle uczeni jesteśmy, że konflikt należy rozwiązywać między sobą, to w niektórych przypadkach konieczna jest pomoc osób trzecich. Kiedy emocje są zbyt duże i uniemożliwiają podjęcie decyzji i dyskusji, a spór może eskalować, warto zdecydować się na pomoc, jaką jest mediacja. Można ją uzyskać w takich miejscach jak kancelaria prawna Poznań jest miastem, gdzie wiele z nich takie wsparcie oferuje.

Pomoc w sporach cywilnych

Z pomocy mediatora korzystają zazwyczaj małżonkowie w trakcie rozwodu. To sprawy niezwykle trudne i delikatne, ponieważ obarczone zwykle dużymi emocjami. Ustalenie praw do opieki i podział majątku to kwestie, które są wtedy najczęściej poruszane. Poza tym rozwodnicy często próbują znaleźć pomoc w sytuacjach dotyczących podziału obowiązków, praw, a także majątku, który został zgromadzony w trakcie trwania małżeństwa.

Mediacja może się również okazać niezbędna w przypadku konfliktów firmowych. Jeśli mają miejsce spory pomiędzy wspólnikami lub kontrahentami, skorzystanie z pomocy mediatora jest zwykle bardziej korzystne niż skierowanie sprawy do sądu arbitrażowego. Dzieje się tak ze względu na możliwość dialogu, która jest przecież podstawą mediacji, ale także dotyczy kwestii finansowych. Trwająca przez dłuższy czas sprawa sądowa może pochłaniać wiele pieniędzy. Mediacja skierowana jest zatem do osób, które pozostają ze sobą w konflikcie, ale dopuszczają jeszcze szansę negocjacji i bezspornego porozumienia. Można się o nią ubiegać samodzielnie albo udać się na nią w związku z nakazem sądowym.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

11 − trzy =