Klamki do drzwi zewnętrznych – czym różnią się od tych stosowanych wewnątrz domu?

Klamka to istotny element wyposażenia każdych drzwi. Większość osób przy wyborze materiałów wykończeniowych zwraca uwagę przede wszystkim na ich wygląd zewnętrzny. Okazuje się, że kupując klamki, warto wziąć pod uwagę również inne istotne czynniki, takie jak ich przeznaczenie. Wiele osób nie zdaje sobie sprawy, że w sprzedaży dostępne są zarówno modele wewnętrzne, jak i zewnętrzne.

Konstrukcja odporna na czynniki zewnętrzne

Klamki zewnętrzne i wewnętrzne nie powinny być stosowane zamiennie. O ile możliwe jest zastosowanie produktów przeznaczonych na zewnątrz do drzwi wewnętrznych, o tyle zamontowanie produktów dedykowanych do wnętrz w drzwiach zewnętrznych to zły pomysł. Jest to spowodowane przede wszystkim działaniem niekorzystnych warunków atmosferycznych. Klamki zewnętrzne wykonywane są z materiałów odpornych na mróz, deszcz, czy też palące słońce. Dzięki temu są trwałe, wytrzymałe i nie tracą swojego efektownego wyglądu przez lata.

Zabezpieczenie przed intruzami

Charakterystyczną cechą klamek zewnętrznych dostępnych na stronie https://www.sparta.com.pl/pl/do-drzwi-zewnetrznych-klamki jest ich masywna konstrukcja. Jest to związane z tym, że tego rodzaju produkty przeznaczone są do montażu w drzwiach wejściowych wyposażonych w ciężkie skrzydło. Zastosowanie delikatnych materiałów mogłoby doprowadzić do szybkiego zużycia bądź uszkodzenia sprzętu. Wysokiej jakości klamki do drzwi zewnętrznych stanowią zabezpieczenie antywłamaniowe i posiadają stosowny atest określający poziom zabezpieczeń. Tego rodzaju rozwiązania w przypadku modeli wewnętrznych nie są stosowane.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

osiem − pięć =