Jakimi cechami należy się kierować przy wyborze płytek do łazienki?

Płytki do łazienki są podstawowym elementem wykończenia ścian i podłóg tego pomieszczenia. Ze względu na ich bogaty wybór pod względem koloru jak i wzoru, z powodzeniem można je dostosować zarówno do nowoczesnych oraz klasycznych wnętrz. Co istotne są one trwałe, a także odporne na wilgoć i parę wodną, których jak wiadomo w łazience nie brakuje. W tym artykule podpowiemy, jakimi cechami warto się kierować, aby dokonać właściwego wyboru płytek do łazienki.

Po pierwsze dobór płytek do ogólnego stylu łazienki 

Pierwszą podstawową zasadą, którą powinniśmy się kierować wybierając płytki do łazienki, jest ogólny styl w jakim planujemy zaaranżować wyżej wspomnianą. Ważnym jest, aby ceramikę producenta Nowa Gala czy jakiegokolwiek innego, dostosować zarówno do mebli jak i armatury sanitarnej. Jeżeli np. nasza łazienka ma prezentować się w nowoczesnym stylu, wówczas świetnym rozwiązaniem będzie wybranie białych lub czarnych płytek. Osobom, którym zależy na utrzymaniu przytulnego klimatu w tym pomieszczeniu, sugeruje się wybranie tych w odcieniach ciepłego beżu czy brązu. 

Po drugie kwestie techniczne 

Drugą zasadą doboru odpowiednich płytek do łazienki, są ich kwestie techniczne. W związku z tym, że pomieszczenie to jest szczególnie narażone na występowanie wilgoci i pary wodnej, koniecznym będzie wzięcie pod uwagę nasiąkliwości, antypoślizgowości oraz ścieralności płytek Stargres. Pamiętajmy o tym, że łazienka poza spełnianiem funkcji estetycznych powinna być również bezpieczna, dlatego dokładnie weryfikujmy dokonywane przez nas wybory.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

19 − pięć =