Jak wybrać naczynia, które będą odpowiednie dla małego dziecka?

Choć kolorowe naczynia cieszą oko i wyglądają bardzo ładnie, to wartość estetyczna jest ostatnią cechą, na jaką należy zwrócić uwagę podczas wyboru akcesoriów dla malucha. Na pierwszym miejscu jest trwałość oraz bezpieczeństwo materiału, z którego są wykonane. Dziecko często bawi się podczas posiłku, dlatego zastawa upada lub poddawana jest innym czynnościom. Powinna zatem przetrwać różne działania dziecka, wychodząc z tego bez szwanku.

Przed zakupem należy również sprawdzić, czy miseczki dla dzieci, talerzyki oraz inne naczynia posiadają obowiązkowe atesty i są pozbawione toksycznych substancji i szkodliwego BPA, czyli organicznego związku chemicznego z grupy fenoli, który wykorzystywany jest zwykle do produkcji tworzyw sztucznych. Jest szczególnie groźny dla małych dzieci.

Bezpieczeństwo przy każdym posiłku

Poza materiałem należy zwrócić uwagę na wykończenie krawędzi. Ważne, aby były gładkie, co pozwoli uniknąć zranień. Ponadto zastawa powinna posiadać dno antypoślizgowe. Dzieci są dość energiczne podczas posiłku, co może zakończyć się różnie. W związku z tym doskonale sprawdzają się przyssawki, które odpowiadają za przytrzymanie naczynia na blacie lub innej powierzchni.

Warto również zdawać sobie sprawę, że dziecko, które dopiero uczy się samodzielnego jedzenia, więcej czasu spędza na zabawie, niż spożywaniu, w związku z tym częściej grzebie w naczyniu. Aby zadbać o estetykę talerza, można zdecydować się na wygodne naczynie z podziałkami, gdzie można umieścić różne elementy posiłku.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

17 − trzy =