Jak oceniana jest zdolność kredytowa?

Nie maleje liczba osób prywatnych i firm, które decydują się na wzięcie kredytu – m.in. hipotecznego lub samochodowego. W takiej sytuacji instytucja bankowa zawsze przed podjęciem ostatecznej decyzji dokonuje oceny zdolności kredytowej klienta. Na jej podstawie ustalane jest ryzyko całej transakcji. Jeśli np. interesuje nas kredyt na auto, powinniśmy koniecznie skorzystać z kalkulatora internetowego na https://kalkulator.vwbank.pl/ w celu obliczenia potencjalnej miesięcznej raty i zweryfikowania, czy będzie nas na nią stać.

Każdy wniosek jest rozpatrywany indywidualnie

Przyznanie kredytu jest każdorazowo uzależnione od zdolności danej osoby do spłaty pozyskanych środków finansowych wraz z odsetkami w terminach ustalonych w umowie. Owa zdolność jest zawsze oceniana indywidualnie, a kryteria zależą w dużej mierze od konkretnej instytucji. Zazwyczaj jednak w przypadku osób fizycznych znaczenie mają takie elementy, jak dochody miesięczne, miejsce zamieszkania, stanowisko, ogólna kondycja finansowa i brak wpisów w rejestrach dłużników. Z kolei w przypadku podmiotów gospodarczych liczy się głównie pozycja na rynku, wypłacalność, posiadany kapitał i zabezpieczenie w postaci weksla.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

13 − jeden =