Drukarki i etykiety transferowe

Etykiety są obecne niemalże w każdej gałęzi przemysłu. Ich wysokiej jakości druk jest zatem niezwykle ważny, aby mogły dobrze spełniać swoją funkcję. Istnieje kilka podstawowych rodzajów ich druku, a jednym z nich jest druk termotransferowy. Etykiety transferowe są teraz najbardziej popularnymi etykietami o wysokiej jakości, znajdującymi bardzo szerokie zastosowanie. Do ich wydruku stosuje się specjalne drukarki. Jedną z rozpoznawalnych marek tego typu sprzętu jest również firma Dymo, produkująca chociażby model Rhino 4200. Oprócz tego jednak, Dymo produkuje również taśmy termotransferowe, które są niezbędne do wydruku etykiet. Przykładem takiej taśmy może być m.in. Dymo 40913.

Proces produkcji etykiet transferowych

Drukarka transferowa, umożliwiająca wydruk etykiet transferowych, posiada zdolność do druku z wykorzystaniem wymienionych już wcześniej taśm termotransferowych. Jej najważniejszym elementem jest nagrzana głowica drukująca, która styka się we właściwy sposób z taśmą barwiącą. Pod wpływem wywieranej na nią temperatury, uwalnia ona zawarty w niej materiał pigmenty, który to z kolei jest w bezpośrednim kontakcie z wcześniej przygotowanymi etykietami samoprzylepnymi. W ten sposób tworzy się wydruk w postaci kodu kreskowego lub innych ważnych informacji. Dzięki takiemu sposobowi wydruku, z wykorzystaniem drukarek i taśm termotransferowych, etykiety zyskują na trwałości i odporności na warunki zewnętrzne. Są odporne m.in. na temperaturę, a także promienie ultrafioletowe, co zdecydowanie buduje ich niezaprzeczalnie wysoką jakość.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

3 × 4 =