Czym jest transport nienormatywny i na czym polega?

Transport towarów w dzisiejszych czasach odbywa się na szeroką skalę. Dzięki nowym technologiom, zaawansowanym pojazdom i rozwiązaniom logistycznym, może być realizowany sprawnie, bezpiecznie i skutecznie. Zwykle transport jest przeprowadzany bez większych problemów, szczególnie gdy przewożonymi towarami są typowe produkty czy materiały o standardowych rozmiarach i wadze. Niestety czasami konieczne jest przewożenie towarów o większych gabarytach, a wtedy dostarczenie ich do punktu docelowego staje się nieco bardziej wymagające. Mówi się wtedy o transporcie nienormatywnym. Czym on się charakteryzuje?

Co warto wiedzieć o transporcie nienormatywnym?

Transport nienormatywny jest również nazywany ponadgabarytowym lub ponadnormatywnym. Oznacza transport towarów, których wymiary przekraczają normy określone w przepisach funkcjonujących dla pojazdów poruszających się po dostępnych drogach publicznych. Transport ładunków nienormatywnych może zostać zrealizowany wyłącznie z użyciem odpowiednich pojazdów oraz przy zachowaniu zasad bezpieczeństwa. Przy takim transporcie, czyli ponadgabarytowym, sprawdzają się głównie naczepy niskopodłogowe, które umożliwiają swobodny przewóz chociażby dużych elementów konstrukcyjnych.

  • Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

*
*

2 × 3 =