Jak mierzyć rolety i moskitiery?

Zanim zakupisz konkretny model rolety lub moskitiery, warto upewnić się, że będzie pasować do rozmiarów okna. Aby się o tym przekonać, wystarczy zmierzyć wymiary okna. W jaki sposób? Wybierając rolety materiałowe oraz dzień i noc, dostępne m.in. na https://rolety24.net/rolety-okienne, trzeba pamiętać o sposobie montażu. W tym wypadku mierzymy szerokość oraz wysokość skrzydła, a do pierwszej wartości należy dodać 43 mm, by uniknąć prześwitów.

Natomiast wysokość materiału jest taka sama, jak wysokość okna. Inaczej sprawa wygląda w przypadku rolet, posiadających kasetę lub boczne prowadnice, choć proces mierzenia jest dość podobny. Osłona będzie mocowana do ramy skrzydła okiennego, ale równie dobrze może zająć miejsce na ścianie. Aby sprawdzić szerokość, należy zmierzyć odległość między zewnętrznymi krawędziami listew przyszybowych, ponieważ w tym miejscu znajdą się prowadnice. Wysokość jest taka sama, jak wysokość skrzydła okiennego.

Skuteczna ochrona przed komarami

Dokładny pomiar okna, zapewnia precyzyjne dopasowanie i ułatwiony wybór, które można dokonać na https://rolety24.net/Moskitiera-ramkowa-do-okna. Aby poznać parametry konieczne do mocowania moskitiery, należy otworzyć skrzydło okienne i sprawdzić prześwit ramy wzdłuż i wszerz. Pomiar szerokości lepiej zrobić u dołu i u góry ramy, a jeśli wyniki się różnią, trzeba przyjąć mniejszą wartość pomiaru. Ostatnim pomiarem jest grubość zaczepów obrotowych, na których montowana jest moskitiera ramkowa do okien.

  • Ponad Horyzont
    Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

17 − pięć =