Czy w każdym pomieszczeniu można zamontować rolety i moskitiery?

Lato to piękna pora roku, która powoduje u nas przypływ energii i radości z życia. Nawet ona jednak potrafi przysporzyć pewnych problemów nieznanych nam w trakcie reszty roku. Gdyby zapytać przeciętnego Polaka, co najbardziej denerwuje go latem, z pewnością wymieni wszechobecne komary, które próbują dostać się do domu.

Na szczęście już jakiś czas temu wymyślono sposób jak sobie z tym poradzić. Uniwersalnym, a zarazem prostym rozwiązaniem są moskitiery. To właśnie one w najbardziej skuteczny sposób chronią przed insektami z zewnątrz.


Gdzie rolety, a gdzie moskitiery?


Zastanawiając się nad zamontowaniem tego urządzenia w naszym mieszkaniu, w pierwszej kolejności musimy ustalić priorytetowe miejsce, gdzie moskitiera ramkowa będzie zainstalowana. Najlepszym wyborem będzie sypialnia, bo to tam śpimy i chcemy, by nic nie zakłócało nam spokojnego odpoczynku. Możemy zainstalować je także w salonie, ale wtedy musimy liczyć się z możliwością utraty części światła słonecznego.

Trochę inaczej rzecz ma się w przypadku rolet. Jeśli posiadamy sypialnię od wschodu i razi nas poranne słońce, a nie chcemy wstawać zbyt wcześnie, najlepiej zdecydujmy się na rolety w ciemnych barwach. Ograniczą one dostęp promieni słonecznych i sprawią, że nasz sen będzie o wiele bardziej komfortowy.

W oknach od strony południowej należy pamiętać o tym, by tkanina rolety była możliwie gruba – wtedy do minimum ograniczy siłę promieni słonecznych i co za tym idzie – zapobiegnie nadmiernemu nagrzewaniu się mieszkania. Duży wybór takich rolet można znaleźć na https://rolety24.net/rolety-okienne/balkonowe.

 • Ponad Horyzont
  Znajdziesz tu ciekawe informacje na wszystkie tematy - zarówno te poważniejsze, jak i luźniejsze. Te, związane z pracą, biznesem i techniką, ale także dotyczące zdrowego życia, mody i hobby.

Random Posts

 • W czym biegać?

  Wielu osobom wydaje się, iż nie da się ćwiczyć w niektórych warunkach pogodowych. Jednak obecnie mamy do dyspozycji takie ubrania, […]

 • Czy warto nakładać maski i odżywki na włosy?

  Wiele kobiet oprócz szamponu do włosów stosuje dodatkowo różne maski i odżywki. Pamiętajmy, aby preparaty te były zawsze dostosowane do […]

 • Czym charakteryzują się elementy grzejne?

  Tym razem przyglądamy się temu w jaki sposób są zbudowane i jak działają elementy grzejne. Potocznie są one znane po […]

 • Jak udekorować weselne stoły

  Dekoracja stołów weselnych jest niezwykle ważna. Goście spędzają przy nich dużo czasu jedząc, pijąc i rozmawiając. Jeszcze ważniejszy jest stół […]

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

*
*

dwanaście − 4 =